Az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének évfordulója alkalmából, valamint intézetünk fennállásának 140. évfordulójára emlékezve projektnapot szervezett intézetünk általános iskolája. A tantestület tagjai (Heltainé Sörös Anikó iskolavezető, Babecz Norbert, Balogh Tünde, Jerminé Nagy Mária, Hídi Szilveszter és Tóth-Ilkó Szilvia pedagógusok) forgószínpad-szerűen lebonyolított, különféle tematika szerint összeállított foglalkozásokat tartottak a növendékeknek.
Közismert, hogy a vérbe fojtott ’56-os szabadságharc utáni megtorlás eredményeként számos, a harcokban részt vett vagy pl. fegyvert rejtegető fiatal került az Aszódi Javítóintézetbe, ami közelebb hozta hozzájuk a 68 évvel ezelőtti eseményeket és azok máig tartó hatását; ezt igazolta a növendékek rövid ünnepi műsora is. A fiúk ezután rövid történeti áttekintést kaptak az 50-es évek eseményeiről, amelyek végül a forradalom kitöréséhez vezettek. Háttérinformációikat egy videofilm megtekintésével bővíthették, tudásukat végül egy ’56-os totó kitöltésével tesztelték. A 40 perces foglalkozásokon tablót készítettek, kirakták a történelmi korszak néhány fontos szereplőjének mozaikképét, egy-egy jelenet felidézésével pedig néhány pillanatra a forradalmárok “bőrébe bújtak”.
A 140 éve megnyílt intézet első évtizedeit az AFI iskolásai a régi fotók és képeslapok mellett egy kulináris élménnyel idézhették fel: Heltainé Sörös Anikó elkészítette a kor egyik jellemző ételét, a puliszkát, amit sült hagyma és tejföl kíséretében kóstolhattak meg a fiúk. A kóstoló elfogyasztása közben meghallgatták egyik társuk rapszámait, amelyek nagyrészt az intézeti élet során kapott élményekről és az itt töltött időben feltörő érzésekről szóltak. Ezen alkotások egyike a kettős évforduló alkalmából kiírt pályázatra születtek – csakúgy, mint az iskola rendezvénytermében kiállított rajzok. A legjobbnak ítélt alkotás készítőjét a növendékek szavazatai alapján jutalomkönyvvel díjazta a projektnap eseményeit az alábbi fotókon megörökítő tantestület.